Pomysł na... czyli możliwości personalizacji płytek ceramicznych

0
Pomysł na... czyli możliwości personalizacji płytek ceramicznych

Płytki ceramiczne na stałe zagościły w naszych domach. Do ich licznych zalet zaliczamy: uniwersalność zastosowań, nieprzeciętną trwałość i nieograniczone możliwości projektowe. Coraz większą wagę przykładamy do indywidualizacji posiadanych przez nas przedmiotów oraz urządzanych pomieszczeń. Płytki ceramiczne są doskonałym sposobem na nadanie pomieszczeniu szczególnego charakteru. Poznaj sposoby personalizacji płytek ceramicznych i ich liczne zalety!

 

Co sprawia, że płytki ceramiczne są takie popularne?

Kafelki są bardzo praktycznym rozwiązaniem. Jednocześnie służą zabezpieczeniu i dekoracji ścian oraz podłóg. Ich właściwości sprawiają, że mogą być stosowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń, dodając im niepowtarzalnego stylu i ponadczasowej elegancji.

Płytki ceramiczne są odporne na zmienne temperatury i określony nacisk oraz drobne uszkodzenia mechaniczne. Ich bardzo ważnym atrybutem jest obojętność na substancje chemiczne. Kolejną zaletą płytek jest to, że powstają z ekologicznych materiałów, takich jak glina, piasek czy talk. Cechą charakterystyczną płytek ceramicznych jest to, że są one łatwe do utrzymania w czystości, co jest niezwykle istotne w codziennym życiu. Dodatkowo wykazują one odporność na mróz i ogień.

Nie można zapominać o różnorodności płytek ceramicznych. Poza bogactwem wzorów, kształtów, struktur i kolorów można także dobrać klasę płytek do swoich potrzeb. Ze względu na nasiąkliwość płytek ceramicznych dzielimy je na trzy grupy o higroskopijności: do 3%, od 3 do 10% oraz od 10 do 20%, które stanowią najpopularniejszą w Polsce grupę płytek szkliwionych.

 

Jak można spersonalizować płytki ceramiczne?

Personalizacja płytek ceramicznych może przybierać różne formy. Jedną z nich jest wykonanie na nich dowolnego nadruku cyfrowego, dzięki któremu można uzyskać dowolny obraz z płytek ceramicznych. Najbardziej popularne i zarazem najciekawsze są jednak mozaiki z płytek ceramicznych. Ozdobne układanki umożliwiają nie tylko wyróżnienie wnętrza wśród innych, ale także idealne wykończenie wnęk, obudowę szafek, czy szpar za pomocą mniejszych elementów ceramicznych. Ilość motywów, które możemy stworzyć z mozaik ceramicznych, jest ograniczona jedynie wyobraźnią, dlatego zachęcamy do eksperymentowania i dowolnego kreowania niepowtarzalnych wnętrz! W zależności od potrzeb wykonujemy mozaiki z płytek ceramicznych w różnych: kolorach, kształtach, wzorach, formatach (mało i wielkoformatowych). Wykończenia, które oferujemy to mat lub połysk. Mozaiki ceramiczne mogą składać się z różnych wzorów, takich jak przykładowo:

  • heksagon,
  • oktagon,
  • jodełka,
  • cegiełka,
  • puzzle.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl