Znane i lubiane. Najpopularniejsze kształty mozaik ceramicznych

0
Znane i lubiane. Najpopularniejsze kształty mozaik ceramicznych

Mozaiki ceramiczne to jedne z najpopularniejszych rodzajów mozaik dekoracyjnych. Oprócz nich w aranżacji wnętrz wykorzystywane są także mozaiki kamienne, szklane i drewniane, jednak to zdecydowanie mozaiki ceramiczne są najczęstszym wyborem osób, które decydują się urozmaicić oryginalnymi wzorami wnętrze swojego domu czy mieszkania. Wielką zaletą mozaik, czyli powierzchni układanych z mniejszych, czasem różniących się kolorem elementów połączonych w całość, jest mnogość wzorów i kształtów. Sprawia to, że pośród tego rodzaju dekoracji znajdzie się coś dla każdego. Oto kilka najpopularniejszych typów mozaik:

Heksagon

Heksagon, a więc sześciokąt foremny, to współcześnie najmodniejszy rodzaj mozaiki. Nada się zwłaszcza do wnętrz o nowoczesnym charakterze, ale nie znaczy to, że nie można rozważać jego wyboru przy aranżacji innego rodzaju przestrzeni. Wszystko leży bowiem w doborze odpowiedniej kolorystyki. Szczególnie chętnie heksagony kładzione są w łazienkach, zarówno na ścianach, jak i na podłogach.

Cegiełka

Cegiełka to wybór klasyczny i uniwersalny. Podczas gdy heksagon sprawdza się świetnie zwłaszcza we wnętrzach nowoczesnych, wybór cegiełki będzie równie dobrą decyzją tak jeśli postawimy na wystrój nowoczesny, jak i jeśli postawimy na vintage. Cegiełka jest o tyle interesującym wyborem, że w jej przypadku można zdecydować się zarówno na stworzenie jednolitej powierzchni z elementów o takim samym kolorze i takiej samej fakturze, jak i powierzchni bardzo zróżnicowanej, w której będą występowały różne barwy i różne faktury. Wszystko zależy od tego, z jakiego typu wnętrzem ma harmonizować cegiełkowa mozaika. Jednak niezależnie od wyboru kolorystyki i faktury, ściana pokryta cegiełkami, tak czy inaczej, będzie miała zdecydowanie dekoracyjny charakter.

Jodełka

Jodełka to kształt mozaiki, który z właściwym sobie wdziękiem ozdobi zarówno ściany, jak i podłogę w każdym pomieszczeniu ‒ w łazience, w kuchni, w salonie, w sypialni. Zwłaszcza w kuchni jej niewątpliwa zaleta polegać będzie na tym, że ochroni ściany przed zabrudzeniami, jakie powstaną podczas przygotowywania posiłków. W dodatku jodełka nada się również na dekorację tarasów oraz balkonów.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl